سينماايران
 
...
نوشته شده توسط مدیر سایت

خبرگزاري فارس: مجموعه تلويزيوني «ماجراهاي خانواده فرهمند» از فردا شنبه 30 بهمن هرشب روي آنتن شبكه 3 مي‌رود.

به گزارس خبرگزاري فارس، تصويربرداري سريال تلويزيوني «ماجراهاي خانواده فرهمند» به تهيه كنندگي و كارگرداني عبدالرضا فيروزان به تازگي به پايان رسيده و هم اكنون مراحل فني كار در حال انجام است.
در حال حاضر تدوين و ساخت موسيقي به ترتيب توسط حسين باقري و مهدي كاملي در حال انجام است و مجموعه از فردا شب روي آنتن شبكه سوم سيما خواهد رفت.
اسماعيل سلطانيان، علي ابوالحسني، پريسا گلدوست، رامين نعمتي، حبيب ثامنيه، پروين ملكي، محمدرضا ترابي، حسن زارع، نجات عليمرادي، نسترن باقرزاده، سيامك اشعريون، خسرو خانمحمدي، سميرا اوژدل نيا، هوشنگ سالك، فرنوش همايون، محمد رجب پور، مليحه روشن، محسن رحماني، نسرين شفيعي، علي يراقچي، ماندانا دانشور، علي برقي، ستاره پرستاري، مجتبي كاظمي رهبر، نيلوفر آذين نيا، طاها رستگاري، مليكا قريب، امين بشارتي، زينت بختياري، هوتن محسني، الهام ناصردهقان، مهدي يونسيان، فاطمه فدايي، محمد ادهم، سميرا دروگر، مرتضي حيدرنيا، يگانه محمدي، مهدي قديري، پريا لرستاني، نيما گتميري، ريحان عبدي، جي ماي و... از بازيگران اصلي اين سريال هستند.
«ماجراهاي خانواده فرهمند» داستان زندگي سينا دانشجوي رشته اقتصاد را روايت مي كند كه براي پايان نامه خود موضوع اقتصاد در حمل و نقل را انتخاب كرده است و خانواده سينا او را در اين راه همراهي مي كنند. آنها هر دفعه با يكي از موضوع هاي شهري و اجتماعي روبرو مي شوند تا اينكه...


نوشته شده توسط مدیر سایت

 تصويربرداري فيلم تلويزيوني «يونس و كيومرث» به كارگرداني سعيد ابراهيمي‌فر و تهيه‌كنندگي جواد ظهيري در تهران به پايان رسيد.

جواد ظهيري تهيه كننده در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: تصويربرداري تله‌فيلم «يونس و كيومرث» را پس از 24 جلسه در تهران اواسط هفته گذشته به پايان برديم و به‌زودي تدوين فيلم آغاز خواهد شد. هنوز تدوين‌گري براي فيلم مشخص نشده است.
تصويربرداري از 29 دي ماه در تهران آغاز شد و 25 بهمن ماه با ضبط صحنه‌هاي خارجي در شهرك غرب به پايان رسيد.
اين تله‌فيلم ساختاري اپيزوديك دارد و در دو اپيزود به نام‌هاي «يونس» و «كيومرث» به تصوير كشيده شده است.ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت

هرساله و در مراسم اهداي جوايز جشنواره فيلم فجر، عده‌اي راضي يا ناراضي از جشنواره خداحافظي مي‌كنند. اين رضايت و يا عدم رضايت بستگي فراواني به "داوري " دارد. مسئله‌اي كه امسال و در جشنواره بيست و نهم نگاه مثبت و رضايت‌مند بسياري را به دنبال داشت.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از ستاد خبري جشنواره فيلم فجر، يكي از داوران و برخي از هنرمندان برنده سيمرغ در مراسم پاياني جشنواره بيست و نهم فيلم فجر كه چهارشنبه شب بيست و هفتم بهمن ماه در سالن همايش‌هاي برج ميلاد برگزار شد، با خبرنگار ستاد خبري صحبت كرده‌اند.ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره فیلم فجر را ویشکا آسایش دریافت می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم سینمایی "ورود آقایان ممنوع" به کارگردانی رامبد جوان به ویشکا آسایش اهدا می‌شود. در این بخش مهتاب کرامتی برای بازی در فیلم سینمایی "آلزایمر" به کارگردانی احمدرضا معتمدی دیپلم افتخار می‌گیرد.

مراسم اختتامیه بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر که قرار بود ساعت 19 شروع شود، هنوز شروع نشده است.


نوشته شده توسط مدیر سایت
نوشته شده توسط مدیر سایت
نوشته شده توسط مدیر سایت
نوشته شده توسط مدیر سایت
نوشته شده توسط مدیر سایت
نوشته شده توسط مدیر سایت
«حسن شيخ حائري» عضو انجمن منتقدان و نويسندگان سينماي ايران در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مورد فيلم سينمايي «جدايي نادر از سيمين» بيان داشت: «جدايي نادر از سيمين» از معدود آثار سينماي ايران است كه مخاطب را تا مدت‌ها با خود درگير مي‌كند و براي قضاوت نهايي درباره اين اثر لازم است تا دوباره به تماشاي اين فيلم نشست. اين در حالي است كه فيلم سينمايي «درباره الي...» با همان نگاه اول مشخص مي‌كرد كه از استانداردهاي سينماي ايران فراتر است.
وي در ادامه تاكيد كرد: آخرين اثر اصغر فرهادي، فيلمي نفس‌گير و پيچيده است. به طور كلي مي‌توان گفت با توجه به حاشيه‌هايي كه در زمان فيلمبرداري اين فيلم براي اصغر فرهادي و همكارانش پيش آمد، فيلم توانسته است حرف خود را بگويد و با وامداري از فيلم‌هاي نظير «شهر زيبا»، «چهارشنبه سوري» و «درباره الي...»، فيلم «جدايي نادر از سيمين» را روايت كند و البته اين نوعي «تكرار» است.
اين منتقد سينما در ادامه بيان داشت: دقيق‌تر اين است كه بگوييم فيلم سينمايي «جدايي نادر از سيمين»، تلفيق «چهارشنبه سوري» و «درباره‌ الي...» است و چون «چهارشنبه سوري» در مجموع فيلم قابل دفاعي نبود، لذا فيلم سينمايي «جدايي نادر از سيمين» هم قطعاًاز «درباره الي...» جلوتر نيست.
شيخ‌حائري در باره بازي‌هاي «جدايي نادر از سيمين» نيز گفت: فيلم از كستينگ يك‌دستي برخوردار است و اين يكي از بزرگ‌ترين نقاط قوت فيلم سينمايي «جدايي نادر از سيمين» است، به ويژه شهاب حسيني و ساره بيات كه در نقش‌هاي خود فوق‌العاده‌ ظاهر شده‌اند.
وي همچنين در مورد نامگذاري فيلم نيز به يك نكته ظريف اشاره كرد و گفت: درخواست جدايي از سوي سيمين است و نه نادر، بنابراين فيلم مي‌توانست «جدايي سيمين از نادر» نام بگيرد.
عضو انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي ايران در پايان اين گفت‌و‌گو خاطرنشان كرد: فيلم سينمايي «جدايي نادر از سيمين»بر خلاف فيلم‌هاي قبلي اصغر فرهادي كه معدود لحظات تنفّس را براي مخاطب لحاظ مي‌كرد، فيلمي بسيار تلخ و گزنده است و اين مساله مي‌تواند در آثار بعدي اين سينماگر مورد تجديدنظر او قرار گيرد.

نوشته شده توسط مدیر سایت
محمدتقي فهيم كه در مركز همايش‌هاي برج ميلاد حضور داشت در گفت‌وگو با خبرنگار سينمايي باشگاه خبري فارس«توانا» درخصوص فيلم «گزارش يك جشن» ساخته ابراهيم حاتمي‌كيا بيان داشت: اين فيلم حاتمي‌كيا به نوعي مانند خودش گم شده است، گمشده؛ بدين معنا كه ديگر نمي‌داند بايد چه فيلمي بسازد.
وي افزود: ورود به حوزه سياست در فيلم به اين ميزان آشكار و خط كشي شده مي‌تواند به منزله سم براي فيلمساز باشد و فيلمساز را نابود كند.
اين منتقد خاطر نشان كرد: ساختن فيلم سياسي خوب است چراكه ما در اين زمينه آثار زيادي نداريم اما بايد در اين راستا به اين نكته نيز توجه داشت كه سياست‌زدگي در فيلم مي‌تواند يك فيلمساز محبوب را به فيلمسازي مورد اعتراض مردم تبديل كند.
فهيم تصريح كرد: فيلم «گزارش يك جشن» يك بيانيه سياسي است نه سينما، آقاي حاتمي‌كيا مي‌توانست مقاله‌اي با محوريت فيلم بنويسد و َآن را مطبوعات ارائه دهد تا چاپ شود.
اين منتقد سينما اظهار داشت: اين فيلم داراي هيچ‌گونه ساختار، قصه و فرمي نيست و مشخص نيست كارگردان در پي القاي چه پيامي داشته است كه تا به حال نگفته است.
وي افزود: در دو سال گذشته اتفاقاتي در تاريخ ايران رخ داده است، اما مسئله اين است كه سينما احتياج به درام دارد اگر موضوع مورد نظر منجر به فرجامي روشن نشود نشان دهنده اين است كه فيلمساز دچار سردرگمي است.
فهيم با اشاره به فيلم قبلي حاتمي‌كيا گفت: برخلاف سال گذشته كه فيلم «به رنگ ارغوان» حاتمي‌كيا را پسنديدم و به نظرم افتخار جشنواره بود اما امسال «گزارش يك جشن» طرفداران حاتمي‌كيا را از فيلمسازي وي نااميد كرد و اين نشان دهنده اين است كه حاتمي‌كيا بايد بار ديگر با خود خلوت كند و به خاطر بياورد كه بايد براي مردم فيلم بسازد، چراكه اين فيلم براي مردم نيست بلكه براي يك عده جناح‌هاي سياست‌زده است كه دوست دارند براي حاتمي‌كيا هورا بكشند.
اين منقد سينما در پايان گفت: براي ما كه حاتمي‌كيا و آثار وي مانند «آژانس شيشه‌اي» را دوست داريم اين فيلم نااميد كننده است.
نوشته شده توسط مدیر سایت
 فيلم سينمايي «آسمان محبوب» آخرين ساخته داريوش مهرجويي در هشتمين روز از بيست و نهمين دوره جشنواره بين المللي فيلم فجر در حالي به نمايش درآمد كه كارگردان آن در سالن اصلي برج ميلاد حضور نداشت و پس از اكران نيز نشست نقد و بررسي برگزار نشد.
بنا بر اين گزارش در فيلم «آسمان محبوب» بازيگراني همچون علي مصفا، ليلا حاتمي و ماني حقيقي در آن ايفاي نقش كرده‌اند. اين فيلم سينمايي ماجراي دكتري به نام مهرداد (علي مصفا) را روايت مي‌كند كه وي پس از آگاهي به بيماريش براي خودكشي به نزديكي روستايي مي‌رود كه در آنجا اتفاقات عجيبي براي او رخ مي‌دهد.

نوشته شده توسط مدیر سایت
طبق جدول اعلام شده توسط روابط عمومي جشنواره فيلم فجر قرار بود فيلم سينمايي «گلوگاه» به كارگرداني محمدابراهيم معيري ساعت 10 صبح امروز در مركز همايش‌هاي برج ميلاد به نمايش درآيد؛ اين در حالي است كه اين فيلم تاكنون به جشنواره نرسيده است.
«جهانگير كوثري» تهيه‌كننده اين فيلم در اين‌باره به خبرنگار سينمايي باشگاه خبري فارس «توانا» بيان داشت: فليم «گلوگاه» تاكنون در سينماهاي بهمن و سپيده به نمايش درآمده و تنها دليل تعويق در نمايش فيلم، اين است كه ما قصد داريم كپي بهتري از فليم «گلوگاه» را به جشنواره تحويل دهيم.

نوشته شده توسط مدیر سایت

برنامه امروز سينماي رسانه به شرح زير است:
سانس اول ساعت 10: گلوگاه ساخته ابراهيم معيري، سانس دوم ساعت 13: اينجا بدون من ساخته بهرام توكلي، سانس سوم ساعت 15.30: ندارها ساخته محمد عرب، سانس چهارم ساعت 18.30: پاريس تا پاريس، سانس پنجم ساعت 21.30: پايان‌نامه ساخته حامد كلاهداري و سانس ششم ساعت 23.45 فيلم سينمايي شش نفر زير باران ساخته علي عطشاني به نمايش در مي آيد.


نوشته شده توسط مدیر سایت

 مسعود ده‌نمكي با بيان مطلب فوق اظهار داشت: قرار بود از روز گذشته نمايش فيلم در سينماهاي مردمي جشنواره آغاز شود اما به دليل طولاني شدن مراحل فني اين كار صورت نگرفت و با وجود جمعيت فراواني كه در صف‌هاي سينماها به انتظار نمايش فيلم بودند اما شرمنده آنها شديم و از اين بايت بايد عذرخواهي كنم.
وي افزود: تا همين امروز (يكشنبه 24 بهمن) بي‌وقفه مشغول كار بر روي مرحله نهايي صدا و موسيقي فيلم بوديم كه خوشبختانه مراحل فني به پايان رسيد و از روز دوشنبه «اخراجي‌ها 3» آماده نمايش خواهد شد.
ده نمكي در توضيح بيشتر درخصوص ميزان استقبال مخاطبان از «اخراجي‌ها 3» گفت: جمعيتي كه روز گذشته براي ديدن فيلم پشت درب سينماها صف بسته بودند نشان دهنده علاقه‌اي است كه مردم به تماشاي فيلم دارند و اميدوارم از فردا كه فيلم آماده نمايش است و طبق جدول اكران ان در سينماهاي مردمي آغاز خواهد شد بتوانيم رضايت خاطر مخاطبان را جلب كنيم.
بنابراين گزارش، فيلمبرداري «اخراجي‌ها3» پس از 45 جلسه كار روز دوشنبه 27 دي ماه با بازي محمدرضا شريفي‌نيا، ليلا اوتادي، نيما شاهرخ شاهي و ابوالفضل همراه در ستاد حاجي‌گرينف به پايان رسيد.
در طي 45 جلسه فيلمبرداري در مجموع بيش از 30 بازيگر مطرح و بيش از 2هزار هنرور در سكانس‌هاي مختلف مقابل دوربين «اخراجي‌ها3» قرار گرفتند.
امين حيايي، اكبر عبدي، محمدرضا شريفي‌نيا، حسام نواب‌صفوي، رضا رويگري، سيدجواد هاشمي، يوسف صيادي، علي دهكردي، قاسم زارع، سپند اميرسليماني، فخرالدين صديق شريف، امير نوري، محمود مقامي، سيروس كهوري‌نژاد، ابوالفضل همراه، ماشاالله شاهمرادي‌زاده، ليلا اوتادي، بهنوش بختياري،مريم كاوياني، رز رضوي، مريم سلطاني، حليمه سعيدي و شهربانو موسوي بازيگران اين فيلم هستند.
در خلاصه داستان «اخراجي‌ها3» آمده است: جنگ تمام شده، اخراجي‌ها و ديگر هم‌رزمانشان به شهر برگشتند و هر كس در پي كسب و كاري است، يك برنامه زنده تلويزيوني در تلاش است تا تعدادي از آن رزمندگان را براي حضور در يك برنامه دعوت كند، شرايط نامساعد حال يكي از اين همرزمان او را راهي بيمارستان مي‌كند، اما براثر حوادثي در سطح شهر دير به بيمارستان مي‌رسد و تا پاي شهادت پيش مي‌رود و اين بهانه‌اي براي حضور همرزمان سابق در بيمارستان مي‌شود كه حالا هر يك شان وشخصيتي جديد دارند و ...
ساير عوامل توليد اين فيلم عبارتند از نويسنده وكارگردان: مسعود ده‌نمكي، دستيار اول كارگردان: نورالدين گودرزي، مدير برنامه‌ريزي: فروزان جلالي، مدير فيلمبرداري: فرشاد گل‌سفيدي، طراح چهرپرداز: ايمان اميدواري، طراح صحنه و لباس: حسن روح‌پروري، صدابردار: بابك اخوان، صداگذار: سيدعليرضا علويان، تدوين: ميثم هاشم زاده، موسيقي: بهنام ابطحي، منشي صحنه: فتانه محسني، عكاس: بابك برزويه، مديرتوليد: مهدي بدرلو، مدير تداركات: عليرضا همت، روابط عمومي: احسان هوشيارگر- الهه گودرزي، مجري طرح: محمدرضا شريفي‌نيا و تهيه‌كننده: مسعود ده‌نمكي.


نوشته شده توسط مدیر سایت

حامد بهداد كه در مركز همايش‌هاي برج ميلاد حضور داشت در گفت‌وگو با خبرنگار سينمايي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص پيش بيني خود از چشم انداز جشنواره فيلم بيان داشت: امسال به دليل مشغله كاري به جز فيلم «سعادت آباد» كه خود در آن ايفاي نقش داشتم، فيلم ديگري نديدم اما اميدوارم جشنواره فيلم فجر هميشه برگزار شود چرا كه معتقدم آبرومندانه‌ترين جشنواره‌ها، جشنواره فيلم فجر است در حقيقت جشنواره فيلم فجر آبروي سينماي ايران است.
اين بازيگر سينما افزود: كساني كه مدام از جشنواره ايراد مي‌گيرند بايد به اين فكر كنند كه اگر چنين جشنواره‌اي وجود نداشت وضعيت سينما و سينماگران چگونه بود بنابراين بايد به خاطر برپايي هر ساله جشنواره فيلم فكر شكرگذار بود.


نوشته شده توسط مدیر سایت
نوشته شده توسط مدیر سایت
نوشته شده توسط مدیر سایت
      

ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت

فرهنگي گزارش با به نمايش درآمدن ۶ فيلم، زنگ نمايش جديدترين آثار سينماي ايران در چارچوب نهمين جشنواره فيلم فجر در مشهد به صدا درآمد و از امروز هم پس از يک وقفه کوتاه به خاطر برگزاري مراسم سوگواري سالروز شهادت امام حسن عسگري(ع) دوباره نمايش آثار سينمايي در مشهد آغاز مي شود.آلزايمر (احمدرضا معتمدي) خانه امن است (ناصر رفاهي) ورود آقايان ممنوع (رامبد جوان) گلچهره (وحيد موسائيان) بادومه(محمدعلي طالبي) سيب و سلما (حبيب ا...بهمني) نام ۶فيلمي است که در روزهاي گذشته به نمايش درآمدند. از آن جا که مخاطبان روزنامه خراسان در اين روزها خواهان آخرين اخبار و اطلاعات تازه در مورد متن و حاشيه اين جشنواره هستند به سراغ مرد زحمت کش و دبير اين جشنواره رفتيم و «حسين مسگراني» نيز با همان افتادگي و تواضعي که از وي سراغ داريم، پاسخ گوي سوالات خراسان شد.

احتمال نمايش آثار ۳کارگردان ديگر در مشهد

پس از اعلام فهرست فيلم هاي جشنواره فجر مشهد، بسياري از دوستداران سينما از غيبت آثار تعداد ديگري از کارگردانان در اين فهرست گلايه داشتند. مسگراني در پاسخ سوال خراسان در اين خصوص گفت: از آن جا که خواست تماشاگران سينما براي ما اهميت زيادي دارد، به احتمال بسيار جديدترين آثار ابراهيم حاتمي کيا، مسعود ده نمکي و داريوش مهرجويي که در بخش مسابقه سينماي ايران قرار دارد را به اين فهرست اضافه خواهيم کرد و تلاش مي کنيم تا مثل سال گذشته بهترين آثار سينمايي بخش مسابقه را در مشهد نمايش دهيم. وي در ادامه افزود: اگر اتفاق غيرمنتظره اي رخ ندهد اين فيلم ها هم در ۳سينماي مشهد (آفريقا-هويزه و سيمرغ) به نمايش درمي آيد.وي در خصوص ميزان استقبال تماشاگران در ۲ روز برگزاري جشنواره فجر در مشهد نيز به خراسان گفت: در کل، استقبال مخاطبان به صورت نسبي قابل توجه بوده و حتي در مورد برخي فيلم ها استقبال پرشور تماشاگر جلوي سينما نشان دهنده توجه مردم بوده که با نمايش ديگر آثار اميدواريم استقبال تماشاگران بيشتر شود.

عوامل فيلم «آسمان هشتم» در مشهد

حسين مسگراني گفت: همان طور که گفته بوديم در کنار نمايش آثار، برگزاري نشست هاي تخصصي و علمي در مورد فيلم سازي يکي از اهداف مهم آموزشي و فرهنگي است و به همين خاطر آغازگر نشست هاي تخصصي، با توجه به بومي بودن و موضوع فرهنگ رضوي حضور عوامل فيلم آسمان هشتم که در بخش مسابقه سينماي ايران حضور دارد، خواهد بود که اين نشست با اعلام قبلي در هفته جاري برگزارمي شود.وي گفت: در طول جشنواره حداقل ۳ نشست تخصصي براي ارتقاي کيفيت فيلم سازي و نگاه تخصصي به هنر سينما در مشهد برگزار خواهيم کرد.

کيفيت پايين برخي سينماها را در مشهد قبول دارم

دبير برگزاري جشنواره فيلم فجر مشهد در ادامه در خصوص گلايه برخي تماشاگران از کيفيت پايين برخي سينماها گفت: مشکلات موجود در برخي سينماهاي مشهد را قبول دارم و متاسفانه اين وضعيت مطلوب نيست که بايد با تلاش هاي بيشتر بهبود يابد. وي افزود: در ميان سينماهاي جشنواره در مشهد سينماهاي هويزه، آفريقا و سيمرغ به ترتيب از لحاظ کيفي قرار دارند که پس از جشنواره فجر مشهد بازسازي سينماي هويزه را در دستور کار داريم و در صورت مساعدت ساير مسئولان، سينماهاي ديگر مشهد نيز بايد وضعيت بهتري پيدا کنند.

تخفيف بليت هاي ما بيش از تهران است!

مسگراني در پاسخ به اين سوال که وضعيت تخفيف بليت ها براي کارمندان، دانشجويان و... نسبت به تهران در چه وضعيتي قرار دارد؟ گفت: در حال حاضر مدعي هستيم که تخفيف بليت هاي جشنواره ما حتي از تهران هم بيشتر است چرا که بليت با تخفيف حدود ۳۳درصد به مردم عرضه مي شود اما در تهران تخفيف بليت ها تنها ۲۵ درصد است. وي با اعلام اين که پيش فروش بليت ها از حدود ساعت ۹ صبح براي سيانس اول فيلم هاي جشنواره در محل سينماهاي نمايش دهنده اجرا مي شود، گفت: براي ساير سيانس ها مردم بايد ساعتي قبل از آغاز نمايش فيلم به سينماي مورد نظرشان مراجعه کنند.

رونمايي از خبرنامه جشنواره در هفته جاري

وي سپس در خصوص انتشار خبرنامه داخلي جشنواره به خبرنگار ما گفت: در اين خصوص مشکلاتي وجود داشت که اين مشکلات برطرف شده و در هفته جاري چند شماره از خبرنامه داخلي جشنواره فجر مشهد منتشر شده و در اختيار علاقه مندان قرار مي گيرد. وي سپس با اظهار رضايت از کيفيت فيلم هاي امسال بخش مسابقه گفت: انصافا توليدات سينماي ايران متنوع تر و بهتر شده اند.وي در خصوص تعويق ساعت سيانس نمايش فيلم ها نيز گفت: اين تعويق فقط امروز (شنبه) به مناسبت احترام به شب شهادت امام حسن عسگري صورت گرفته و از فردا ساعت نمايش فيلم ها مثل گذشته خواهد بود.


نوشته شده توسط مدیر سایت

برنامه فردا جمعه (22 بهمن) در سالن اصلي مرکز همايش‌هاي برج ميلاد اعلام شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، روابط عمومي جشنواره فيلم فجر، فردا صبح در سانس دوم (ساعت 13) فيلم «ارتباط خانوادگي» ساخته نادر مقدس، در سانس سوم (ساعت 15:30) فيلم «گزارش يک جشن» ساخته ابراهيم حاتمي‌کيا، در سانس چهارم (ساعت 18:30) فيلم «کوچه ملي» ساخته مهرشاد کارخاني، در سانس پنجم (ساعت 21:30) فيلم «جدايي نادر از سيمين» ساخته اصغر فرهادي و در سانس ششم (ساعت 23:45) فيلم «پرتقال خوني» ساخته سيروس الوند به نمايش درخواهد آمد.


نوشته شده توسط مدیر سایت
مراسم اختتامیه بخش بین‌الملل جشنواره بیست ونهم فیلم فجر در سالن همایش های برج میلاد با حضور جواد شمقدری معاون امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی مسعودشاهی دبیر جشنواره، شفیع آقامحمدیان، هاشم میرزاخانی، احمد نجفی، سیداحمد میرعلایی، جمال شورجه، احمدرضا معتمدی، علیرضا سجادپور، مهران احمدی،سیاوش اسدی،ناصر باکیده، مهتاب كرامتی، علیرضا شجاع نوری، محسن علی اكبری، مهدی فیوضی، فرشته طائر پور و مهمانان خارجی و اهالی رسانه برگزار شد.

در ابتدای این نشست که با 30 دقیقه تأخیر در ساعت 20:30 با اجرای ایرج نوذری آغاز شد، مهدی مسعود شاهی دبیر جشنواره فیلم فجر برای خوش آمد گویی به مهمانان و حضار به روی سن دعوت شد.

در ادامه، گروه موسیقی "رستاک" به اجرای قطعات موسیقی ایرانی پرداختند که مورد توجه و استقبال حضار و مسوولان سینمایی قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، این مراسم با اهدای جوایز در بخش های مختلف ادامه یافت که به شرح زیراست:

بخش بین الادیان
ضمن تشکر از "نگار آذربایجانی" برای فیلم "آینه های روبه رو" و "داریوش مهرجویی" برای فیلم "آسمان محجوب" این جایزه تعلق گرفت به "وحید موسائیان" برای فیلم "گلچهره".


بخش جلوه گاه شرق

بهترین فیلم:
مادر مغولی من – محصول (چین) به تهیه کنندگی مو رن و کارگردانی نینگ کای

جایزه بهترین کارگردانی:
لیو جیه برای در اعماق ابرها محصول (چین)

جایزه ویژه هیأت داوران:
دهکده یک نفره – محصول (لبنان) به کارگردانی سیمون الهبره

بهترین فیلمنامه:
لو جیان فان و نینگ کای برای مادر مغولی من – محصول (چین)

بهترین اثر هنرمندانه:
پروین صفری و بهرام بدخشانی برای راه آبی ابریشم – محصول (ایران)

بهترین بازیگر:
مهتاب کرامتی، فرامرز قریبیان، مهران احمدی و مهدی هاشمی برای آلزایمر – محصول (ایران)

بخش جام جهان نما

بهترین فیلم:
لولا – محصول (فیلیپین و فرانسه) به کارگردانی برلیانت مندوزا

جایزه ویژه هیأت داوران:

آینه های روبرو – محصول (ایران) به کارگردانی نگار آذربایجانی

جایزه بهترین کارگردانی:
داریوش مهرجویی برای آسمان محبوب – محصول (ایران)

بهترین فیلمنامه:
س. کاپلان اوغلو و اورچون کوکسال برای عسل – محصول (ترکیه و آلمان)

بهترین اثر هنرمندانه:
چگونه تابستان را گذراندم – محصول (روسیه) به کارگردانی آلکسی پوپوگربسکی

به گزارش خبرنگار سینمایی برنا، در این مراسم یک زن مسیحی یونانی که حافظ یک صفحه از قرآن مجید بود، یک کلام الله مجید به زبان انگلیسی از جواد شمقدری معاون امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.

وی در سخنان کوتاهی از تاریخ و انقلاب ایران به عنوان انقلاب قرن 20 نام برد.

این مراسم ساعت 22:30 سه شنبه 19 بهمن‌ماه به پایان رسید.


نوشته شده توسط مدیر سایت

هنري خبر روزهاي بي خبري جشنواره فيلم فجر مشهد به سرآمد و سرانجام دبير اين جشنواره ظهر روز گذشته اسامي ۲۰فيلمي را که به مشهد مي آيد اعلام کرد. در فهرستي که حسين مسکراني دبير هشتمين جشنواره فيلم فجر مشهد از آن يادکرد اگرچه آثار قابل توجهي از جمله فيلم هاي «جدايي نادر از سيمين» فرهادي، «جرم» کيميايي، «آسمان هشتم» نجفي، «پاريس تا پاريس» لطيفي، «آلزايمر» معتمدي و... در سينماهاي مشهد اکران مي شود اما چند فيلم مطرح جشنواره مثل «گزارش يک جشن» حاتمي کيا، «آسمان محبوب» مهرجويي، «خيابان آرام» تبريزي، «آقا يوسف» رفيعي و «فرزند صبح» افخمي در فهرست اعلام شده دبير جشنواره مشهد وجود ندارد. ضمن اين که مي دانيم فرآيند انتخاب اين فيلم ها براي اکران در جشنواره مشهد شايد کارآساني نيست اما چه خوب است مسئولان جشنواره طي روزهاي آينده تلاش کنند تا اين فيلم ها را هم به مشهد بياورند. البته هشتمين دوره يعني جشنواره امسال يک تفاوت  جدي با دوره قبل دارد که سينما سيمرغ هم به سينماهاي اکران فيلم هاي جشنواره اضافه شده است و اين مسئله جاي تقدير دارد چرا که گستره مخاطبان علاقه مند به فيلم را در منطقه قاسم آباد که با سينماهاي مرکز شهر فاصله دارند جذب کرده است. در فهرست فيلم هاي جشنواره مشهد چند نکته قابل توجه است:

*اخراجي هاي ۳ده نمکي بر خلاف ۲ دوره قبل که به مشهد آمد، امسال به مشهد نمي آيد.

* استقبال از «جرم» کيميايي و «جدايي نادر از سيمين» فرهادي در جشنواره مشهد به احتمال زياد چشمگير خواهد بود.

* از ۲۰فيلمي که به مشهد مي آيد ۱۷فيلم از بخش مسابقه و ۳فيلم مربوط به بخش نگاه نو است.

* فيلم آسمان هشتم که تابستان امسال در مشهد ساخته شد، در مشهد اکران مي شود.

* مشهد ي ها مي توانند در اين جشنواره فيلم «سفر سرخ» اثر از توقيف درآمده حميد فرخ نژاد را هم تماشا کنند.

* قرار است امسال نشست هاي نقد و بررسي فيلم ها به صورت کارگاه آموزشي برگزار شود.بنابر اعلام دبير جشنواره فيلم فجر مشهد اسامي ۲۰فيلم که در مشهد اکران مي شود به اين شرح است:

فيلم کارگردان

آسمان هشتم حسن نجفي

جرم مسعود کيميايي

جدايي نادر از سيمين اصغر فرهادي

پاريس تا پاريس محمدحسين لطيفي

سفر سرخ حميد فرخ نژاد(نگاه نو)

خانه امن است ناصر رفاهي

گلچهره وحيد موسائيان

آلزايمر احمدرضا معتمدي

سيب و سلما حبيب ا... بهمني

باد و مه محمدعلي طالبي

بهشت اين جاست حميد سليميان(نگاه نو)

صداي پاي من مهرداد خوشبخت(نگاه نو)

پايان نامه حامد کلاهداري

گلوگاه محمدابراهيم معيري

ورود آقايان ممنوع رامبد جوان

خاک و آتش مهدي صباغ زاده

سي و سه روز جمال شورجه

گلوگاه شيطان حميد بهمني

ارتباط خانوادگي نادر مقدس

راه آبي ابريشم محمد بزرگ نيا

برنامه فيلم هاي امروز جشنواره فجر مشهد:

سينما ساعت 16 ساعت18 ساعت20

آفريقا خانه امن است آلزايمر ورود آقايان ممنوع

هويزه آلزايمر ورود آقايان ممنوع خانه امن است

سيمرغ ورود آقايان ممنوع خانه امن است آلزايمر


نوشته شده توسط مدیر سایت
آنا نعمتي بازيگر حاضر در مركز همايش‌هاي برج ميلاد در گفت‌وگو با خبرنگار سينمايي باشگاه خبري فارس «توانا»، در خصوص نقش خود در «برف روي شيرواني داغ» اظهار داشت: به نقشم در اين فيلم بسيار علاقمندم و از پذيرش اين نقش راضي هستم.
وي افزود: شخصيتي كه در آن به ايفاي نقش پرداختم؛ شاعر و منتقد آثار ادبي است و با توجه به فضاي فرهنگي -مذهبي «برف‌هاي روي شيرواني» معتقدم با ساخت اين فيلم اتفاقي نو در سينماي ايران رخ داده است.
اين بازيگر پيش‌بيني خود را از چشم‌انداز جشنواره مثبت ارزيابي كرد و گفت: با توجه به تنوع بي‌نظير فيلم‌ها به نظر مي‌رسد سينماي ايران در مسير تحولي بزرگ قرار دارد و آينده‌اي روشن براي هنر هفتم در ايران پيش‌بيني مي‌كنم.
نوشته شده توسط مدیر سایت

«مهدي احمدي» بازيگر فيلم سينمايي «چشم» در گفت وگو با خبرنگار سينمايي فارس در خصوص نقشي كه ايفا كرده است، اظهار داشت: با شناختي كه از جميل رستمي داشتم و كارهاي ايشان را كه مرور كرده‌ام، بعد خواندن فيلمنامه احساس كردم بازي در اين فيلم برايم جذاب است.
وي در ادامه تاكيد كرد: اما با تماشاي فيلم احساس كردم فيلم خصوصا در بخش فيلمنامه داري نقايصي است اما من به عنوان بازيگر سعي كردم كار مقبولي در حد توان خودم ارائه دهم.
احمدي تصريح كرد: اين نقش ويژگي يك آدم عجيب و غريب را نداشت و «برديا» يك آدم كاملا معمولي بود كه اتفاقا همين معمولي بودن براي من جذابيت ايجاد كرد و تنها چيزي كه نقش داشت همان پيچيدگي دروني بود كه به رابطه او همسرش بر مي‌گشت و مشكلاتي كه در سر كار با آن سرو كار داشت.
اين بازيگر ادامه داد: در هر صورت اين ملاحظات است كه هر كدام ما در زندگي با آن مواجه هستيم.
احمدي در خصوص استقبال عمومي اين فيلم نيز به فارس گفت: صحبت كردن در اين باره بسيار سخت است چرا كه فيلم لبه مرزي به حساب مي‌آيد به همين دليل نمي‌توانم در اين باره صحبت كنم اما اگر استقبالي از اين فيلم در شب گذشته در برج ميلاد صورت گرفته باشد فكر مي‌كنم كه از استقبال عمومي بدي برخوردار نبود اما عده‌اي هم نسبت به اين فيلم معترض بودند.
«مهدي احمدي» در پايان اين گفت وگو در مورد حال و هواي جشنواره فيلم فجر نيز، خاطرنشان كرد: در اين باره زياد نمي‌توانم صحبت كنم چرا كه زياد فيلم نديده‌ام و در جشنواره حضور نداشتم اما هر سال در حد يك تا دو فيلم را در جشنواره تماشا مي‌كنم و به دليل ‌اينكه كار من بيشتر نقاشي است هر از چند گاهي از اين فضا خارج مي‌شوم و بازي در چند فيلم را قبول مي‌كنم.


نوشته شده توسط مدیر سایت

به نقل از روابط عمومي بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر، اين مراسم ساعت 20 فردا سه‌شنبه 19 بهمن ماه با اعلام برندگان و اهداي جوايز بخش‌هاي جام جهان‌نما، جلوه‌گاه شرق، بين‌الاديان و ... برپا خواهد شد.
«ايرج نوذري» اجراي اختتاميه بخش بين‌المللي جشنواره را بر عهده خواهد داشت.
بنا بر اين گزارش، دكورهاي مراسم اختتاميه بخش بين‌المللي جشنواره با اجرايي متفاوت طراحي شده و تلفيقي از نشانه‌هاي ايراني و تايپوگرافي لاتين را به نمايش مي‌گذارد.
بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر از تاريخ 16 تا 26 بهمن‌ماه به دبيري مهدي مسعودشاهي در تهران برگزار مي‌شود.


نوشته شده توسط مدیر سایت
                

ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت
                  

ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت

 داريوش بابائيان تهيه كننده فيلم "دزدان خيابان جردن" گفت: تاكنون حضور بازيگراني چون حميد گودرزي، رضا شفيعي جم، محمدرضا اسماعيلي، بهنوش بختياري و فتحعلي اويسي در اين فيلم به كارگرداني وحيد اسلامي قطعي شده است.

وي تصريح كرد: با اضافه شدن چند بازيگر مطرح ديگر، فيلمبرداري اين فيلم كه محصول موسسه فرهنگي و هنري شكوفا فيلم است از هفته آينده در تهران آغاز مي شود و پيش بيني مي كنم اين فيلم كه از داستاني جذاب برخوردار است از پرفروش ترين آثار سال آينده باشد.

وي با اشاره به اين كه "دزدان خيابان جردن" يك كمدي اجتماعي است، يادآور شد: اين فيلم سعي دارد به يكي از معضلات مهم جامعه يعني مصرف زدگي بپردازد و اين مقوله را با بياني شيرين ارايه مي دهد.

بابائيان يادآور شد: از ديگر عوامل فيلم تاكنون حضور كيان بابائيان به عنوان مجري طرح، مهدي دارابي صدابردار، حسين يزدي چهره پرداز، سينا حسني جانشين توليد و علي سجادي برنامه ريز و دستيار كارگردان قطعي شده است.

دزدان خيابان جردن برداشت آزادي از فيلم كمدي دردسر در بهشت ساخته ارنست لوبيچ است و داستان دو دزده خرده پا را به تصوير مي كشد كه سعي مي كنند دست به كار بزرگي بزنند.

وحيد اسلامي منتقد و نويسنده سينما پيشتر فيلم هايي چون "مرثيه يك رويا"، "رولت ايراني" و "درخت روياها" را كارگرداني كرده است.


نوشته شده توسط مدیر سایت
نوشته شده توسط مدیر سایت
      ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت
نمایش فیلم سینمایی "سعادت آباد" ساخته مازیار میری از 17 بهمن‌ماه در سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجر آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایش این فیلم در جشنواره فجر از فردا در سینما آزادی آغاز می‌شود. "سعادت آباد" در سانس‌های 13:30، 16 و 20:30 در سینماها روی پرده می‌رود. پخش این فیلم بر عهده فیلمیران است. لیلا حاتمی، حامد بهداد، مهناز افشار، هنگامه قاضیانی، حسین یاری و امیر آقایی بازیگران این فیلم هستند.

فیلمنامه "سعادت‌ آباد" را امیر عربی به نگارش در آورده است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: یاسی که در زندگی مشترک با محسن دچار تردیدهایی شده، تصمیم می‌گیرد برای او جشن تولد بگیرد و خاطراتی را یادآوری کند. او برای بهتر برگزار کردن مهمانی، همه چیز را از قبل پیش‌بینی می‌کند، غافل از این که همه‌ چیز مطابق با خواسته او پیش نمی‌رود...

مازیار میری فیلم‌های سینمایی "قطعه ناتمام"، "به آهستگی"، "پاداش سکوت" و "کتاب قانون" را کارگردانی کرده است.


نوشته شده توسط مدیر سایت

محمد نيك‌بين در پي جاي‌گرفتن فيلم «يكي از ما دو نفر» در برنامه‌ي سينماهاي جشنواره‌ي بيست‌ونهم گفت: اين نمايش با موافقت و اطلاع ما انجام مي‌شود.

تهيه‌كننده‌ي «يكي از ما دو نفر» در گفت‌وگو با خبرنگار بخش سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره‌ي نمايش فيلم‌اش در جشنواره ادامه داد: ابتدا نمي‌خواستم فيلم در جشنواره نمايش داده شود، اما با صحبت‌هايي كه بنياد سينمايي فارابي و معاونت سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي داشتند و با اصرار آنها با نمايش «يكي از ما دو نفر» در جشنواره موافقت كرديم.

پيش از اين «يكي از ما دونفر» توسط سازندگان آن از جشنواره‌ خارج شده بود، اما در برنامه‌ي منتشر‌شده نمايش فيلم‌ها در سينماهاي جشنواره‌ نام اين فيلم براي اكران در سانس 21 پرديس سينمايي زندگي براي امروز _ شنبه 16‌بهمن‌ماه _ مشاهده مي‌شود.

«يكي از ما دو نفر» داستان دو آرشيتكت را روايت مي‌كند كه از دو دنياي متفاوت مي‌آيند و به لحاظ فكري و جهان‌بيني با هم متفاوت هستند.

در اين فيلم بهرام رادان، السا فيروز‌آذر، همايون ارشادي، دانيال عبادي، آنا نعمتي، الناز فيروزآذر، پيام صالحي، سارا خوئيني‌ها، سمانه پاكدل به ايفاي نقش مي‌پردازند.

تعدادي از عواملي كه در ساخت فيلم همكاري دارند، عبارتند از:كارگردان: تهمينه ميلاني، تهيه‌كننده: محمد نيك‌بين، مديرفيلمبرداري: عليرضا زرين‌دست، صدابردار: اسحاق خانزادي ، طراح چهره‌پردازي: جلال‌الدين معيريان، مدير توليد: محمدصادق آذين ، صداگذار: حسين ابوالصدق، موسيقي: كارن همايونفر.


نوشته شده توسط مدیر سایت

فيلمبرداري جديدترين ساخته‌ي ماني حقيقي «پذيرايي ساده» امروز ـ ‌١٦ بهمن ماه ـ در كردستان آغاز شد.

 در جديدترين ساخته‌ي ماني حقيقي بعد از «كنعان»،ترانه عليدوستي، ماني حقيقي، سعيد چنگيزيان، اسماعيل خلج، صابر ابر، محمد عاقبتي، فرهاد قائميان، نادر فلاح، وحيد آقاپور، محمدرضا نجفي، قربان نجفي، مهدي صباغي به ايفاي نقش مي‌پردازند.

پيش از اين قرار بود ماني حقيقي خودش تهيه‌كننده فيلم جديدش باشد، اما پس از اينكه قرار شد خودش در اين فيلم بازي كند، تهيه‌كنندگي فيلم را به جلال شمسيان سپرد.

فيلم‌نامه «پذيرايي ساده» را ماني حقيقي، اميررضا کوهستاني نوشته‌اند.

پيش بيني‌ مي‌شود فيلمبرداري «پذيرايي ساده» تا آخر اسفند ماه به پايان برسد.

عوامل پشت دوربين جديدترين ساخته‌ي ماني حقيقي عبارتند از: مدير فيلمبرداري: هومن بهمنش / مجري طرح و مدير توليد: فاطمه ابوالقاسمي دستيار اول کارگردان و برنامه‌ريز: رضا بختياري نيک / صدابردار: وحيد مقدسي / طراح صحنه: امير‌حسين قدسي / طراح لباس: نگار نعمتي

طراح چهره‌پردازي: مهرداد ميرکياني / تدوين: هايده صفي‌ياري / منشي صحنه: ياسمين ريزان / عکس: عباس کوثري / جانشين توليد: سميرا علايي جلوه‌هاي ويژه: عباس شوقي / دستياران کارگردان: مهدي توکلي زانياني، ياسر قاروني / فيلم پشت صحنه: سحر مصيبي

مسئولان تدارکات: رسول کجوري، فريد خضرايي / دستيار فيلمبردار: احمد کاووسي / گروه فيلمبرداري: مجيد نعيمي، علي افشاري، حسن لشکري، عليرضا کبريايي، رحيم کمره‌اي، فوأد قادري / گروه صحنه: حسين موسوي، حميد نظيفي / دستيار لباس: علي مجتهد‌زاده / دستيار صدا: جواد جهانگيري مجريان چهره‌پردازي: مهبد محمديان، مريم رخ افروز / گروه تدارکات: ابراهيم افراسيابي، رمضان جوکار، رضا افراسيابي، محمد رضا حق‌گو، احمد يدالله‌نيا


نوشته شده توسط مدیر سایت
 
سینمای ما- فیلمبرداری دو فیلم "زبان مادری" و "پنهان"همزمان با جشنواره فیلم فجر شروع شده است. فیلم سینمایی "پنهان" به کارگردانی مهدی رحمانی 12 بهمن‌ماه در لوکیشنی حوالی خیابان الهیه کلید خورد.فیلمبرداری این فیلم که دومین کار بلند سینمایی مهدی رحمانی است، روز سه‌شنبه 12 بهمن‌ماه با حضور فریبرز عرب‌نیا، آنا نعمتی و فتانه ملک‌محمدی در لوکیشنی حوالی خیابان الهیه آغاز شد.

در خلاصه داستان "پنهان" آمده است: شهرمان آنقدر بزرگ شده که این همه اتوبان هم، از پس نزدیک کردن راههایش برنیامده‌اند. آخر هر کدام از این راهها که می‌رسیم دیگر دغدغه‌های روزمره را هم فراموش کرده‌ایم. کم کم یادمان می‌رود که چطور دردهای پنهان را بفهیم، قبل از آنکه...

از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به بابک حمیدیان، مهرداد صدیقیان، آناهیتا افشار، رایا نصیری، آزاده شمس و میلاد مرادی‌نسب اشاره کرد.ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت

اسامی سه فیلم ایرانی حاضر در بخش مسابقه سینمای آسیا (جلوه‌گاه شرق) در بیست‌ونهمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

به گزارش سی نت و به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، فیلم‌های این بخش را سه فیلم "آلزایمر" ساخته احمدرضا معتمدی، "گلچهره" ساخته وحید موسائیان و "راه آبی ابریشم" ساخته محمد بزرگ‌نیا تشکیل می‌دهند.

بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر از تاريخ 16 تا 26 بهمن‌ماه برگزار مي‌شود.
نوشته شده توسط مدیر سایت

  پخش مصاحبه فریماه فرجامی در برنامه سینمایی "هفت" واکنش رخشان بنی اعتماد را به همراه داشت.

به گزارش سی نت، این کارگردان در یادداشتی با عنوان "امین تارخ، دست مریزاد"، خطاب به این بازیگر آورده است:
"سحرگاه شنبه است. برنامه هفت هنوز ادامه دارد ... از ساعتی پیش در برنامه هفت، شخصیت به یادماندنی آثار با ارزشی از سینمای ما را به سخره گرفتند. آفاق "نرگس" را ...

آفاق مرا که آفاق فریدون جیرانی هم هست آن چنان نشان دادند که می‌دانستم و نمی‌خواستم دیگران ببینند . همان طور که تو گفتی و هنوز هم که این برنامه ادامه دارد باز هم داری می‌گویی...

امین تارخ، دست مریزاد ...

ترا ستایش می‌کنم بی‌تعارف برای همین دقایق که با درایت و تیزهوشی و درک موقعیت‌ات که خشم خانواده کوچک سینمایی ما را، من و باران و جهان را که بی‌تردید حال مشابه خانواده بزرگ سینماست، جواب گفتی...

امین تارخ، دست مریزاد ...

راستی چه نگاه و هدفی پس نمایش از دست رفتن بازیگرانی چون پورعرب و فرجامی است؟

به چه حقی دهل ترحم‌پذیری بر خانواده سینما را بر آنتن رسانه می‌کوبند؛ در حالی که خانواده سینمای ایران در برابر فشارهای همه‌جانبه و دست خالی مانده از حقوق طبیعی خود، فقط به همت اهالی‌اش صورت به سیلی سرخ می‌کند؟!

امین تارخ، دست مریزاد...

اگر تو امشب نمی‌گفتی، من جوابی برای بارانم، که نگاه به نسل مقصر ما در سرخوردگی شرایط حاضر دارد، نداشتم.

امین تارخ، دست مریزاد...

می‌توانستی از هراس پخش امواج مستقیم بهراسی و سکوت کنی؛ می‌توانستی از هذیان حرف‌های فریماه عصبی شوی و پاسخ را به جواب‌گویی‌های شخصی محدود کنی، ولی گفتی آن گونه که یک هنرمند انسان، که جسارت و دل به دریا زدن در لحظه تصمیم، مشخصه بودن است، گفتی آن چه را که باید می‌گفتی ...

امین تارخ، دست مریزاد ...

ساعت دو ونیم صبح شنبه 9 بهمن 1389

رخشان بنی اعتماد

جمله‌ای دیگر: برنامه هفت را جمعه شب از نیمه دیدم و هنوز از شوک آن بیرون نیامده درباره بخش اول برنامه، گفتگو و گزارش درباره مجمع عمومی کانون کارگردان ها شنیدم. از ساعتی پیش کپی کامل برنامه پیش رویم است؛ تردید دارم که بشود تحمل کرد، نظاره نزول‌شان شخصیت حرفه‌ای و رسانه‌ای را تا به این حد ...


نوشته شده توسط مدیر سایت
            

                                         


نوشته شده توسط مدیر سایت
      

                                            


نوشته شده توسط مدیر سایت
          

                            

   


نوشته شده توسط مدیر سایت
 

نوشته شده توسط مدیر سایت

           

                            


نوشته شده توسط مدیر سایت
«فريدون جيراني» در گفت‌وگويي ضمن اعلام اين خبر گفت: ديروز اين موضوع را به دفتر جشنواره اطلاع داديم. چرا كه كپي نهايي فيلم با توجه به تغييراتي كه در آن داده‌ايم در اين زمان كوتاه آماده نخواهد شد.
وي افزود: خوشبختانه دفتر جشنواره هم با حذف اين فيلم از بخش نوعي نگاه موافقت كردند.
پيش از اين قراربود «قصه پريا» در بخش نوعي نگاه بيست‌ونهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر به نمايش در بيايد.
نوشته شده توسط مدیر سایت
اسامي فيلم‌هاي بخش مسابقه سينماي ايران پس از ارتقاي 50 درصدي تعداد فيلم‌ها به پيشنهاد معاون امور سينمايي و استقبال هيئت انتخاب جشنواره پس از ساعت‌ها بازبيني و بررسي آثار رسيده به اعلام شد و 5 فيلم «اينجا بدون من»، "پاريس تا پاريس "، "سعادت آباد "، "ندارها " و "سيب و سلما " به فهرستي كه پيش‌تر توسط روابط عمومي جشنواره اعلام شده بود، اضافه شدند. 

به فهرست زير، احتمالا يك فيلم ديگر اضافه خواهد شد و هيئت انتخاب پس از بررسي فيلم‌هايي كه شانس حضور در بخش مسابقه را دارند، نام اين فيلم را اعلام خواهد كرد تا فهرست نهايي فيلم‌هاي بخش مسابقه سينماي ايران (سوداي سيمرغ) در بيست و نهمين دوره جشنواره فيلم فجر تكميل شود. 


...

ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت
نخستين تجربه بازيگري من، ايفاي نقش در فيلم «تاكسي نارنجي» بود، همكاري با ابراهيم وحيدزاده به عنوان كارگرداني شريف و متين كه سينماي خاص خود را دارد، تجربه خوبي براي من بود. 

«عروسك» دومين همكاري با آقاي وحيدزاده و تجربه بازيگري‌‌ام است. ايشان سبك و شيوه منحصربه فرد دارند. همكاري با كارگرداني كه فرصت بازي را به بازيگر مي‌دهد و آرامش و متانتي دارند كه فضا را براي كار فراهم مي‌كند. 

اين بازيگر سينما درباره ديگر تجربه‌هاي سينمايي‌اش گفت: در فيلم «زنان ونوسي، مردان مريخي»(كاظم راست‌گفتار)، «انتهاي خيابان هشتم»(عليرضا اميني)، «شماره 20، قطعه 20، رديف 20 »(مانيا اكبري)، «زنها شگفت‌انگيزند»(مهرداد فريد) نيز بازي كرده‌ام كه در صورت پذيرفته شدن اين آثار، در جشنواره فيلم فجر نيز شركت خواهم داشت. 

وي درباره بازي در فيلم سينمايي «انتهاي خيابان هشتم»، گفت: علي‌رغم اينكه نقش كوتاهي در اين فيلم داشتم، ولي به گفته آقاي اميني، تماشاگر بازي من را در خاطر خواهد داشت و نقش، نقشي است كه حرفي براي گفتن دارد. 

حصاري همچنين بازي در فيلم سينمايي «شماره 20، قطعه 20، رديف 20 » را يكي از تجربه‌هاي فراموش ناشدني خود دانست.


نوشته شده توسط مدیر سایت
اعضاي هيئت داوري اين دوره از جشنواره فجر براي اولين بار است كه به قضاوت آثار جشنواره مي‌پردازند. جهانگير الماسي‌ هم در دو هيئت انتخاب و داوري حضور دارد كه به نوعي كار براي او راحت مي‌شود و از همين الان مي‌تواند به فيلم‌ها امتياز بدهد.

 چند وقتي است اسامي احتمالي هيئت داوران بخش مسابقه سينماي ايران جشنواره فيلم فجر در رسانه‌هاي مختلف منتشر مي‌شود و يكي هم پيدا مي‌شود تا آن‌ها را تاييد و يا تكذيب كند. اين حدس و گمان‌ها همين طور ادامه داشت تا اينكه «هاشم ميرزاخاني» قائم مقام دبير جشنواره، در برنامه تلويزيوني «هفت» اسامي هيئت داوران را اعلام كرد.

...ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت
سري چهارم مجموعه "کلاه قرمزي و پسرخاله" به کارگرداني ايرج طهماسب براي پخش در ايام نوروز 90 توليد مي‌شود.

اغلب منتقدان، پديده نوروز 88 را برنامه نوروزي "کلاه قرمزي و پسر خاله" مي‌دانند؛ برنامه‌اي که علاوه‌بر جذب مخاطب کودک، بزرگترها را هم با خاطره‌هاي شيرين اواخر دهه 60 تلويزيون آشتي داد. عروسک‌هاي دوست داشتني کلاه قرمزي و پسرخاله پس از سال‌ها دوري از قاب شيشه‌اي تلويزيون با آدم‌هاي مشهور سينما از ابراهيم حاتمي‌کيا تا امين حيايي، باران کوثري، آتيلا پسياني و... آمدند تا برگ برنده‌اي براي متوليان شبکه دو سيما باشد. اما شنيده‌ها حاکي است موفقيت اين برنامه که در سال 88 توانست رکورد بيشترين تماشاچي برنامه‌ها را از آن خود کند، عوامل توليد آن را به فکر تکرار اين تجربه موفق انداخته است. به نوشته سايت خبري شبکه ايران اين مجموعه با نام موقت "کلاه قرمزي 4"  کاري از گروه کودک و نوجوان شبکه دو سيما است که به تهيه کنندگي حميد مدرسي براي پخش در نوروز 90 تهيه و توليد مي‌شود. ايرج طهماسب همچنان کارگرداني اين مجموعه را به عهده داره و همين‌طور باز هم نقش آقاي مجري را بازي مي‌کند و حميد جبلي هم باز به جاي کلاه قرمزي و پسرخاله صحبت مي‌کند.

"کلاه قرمزي 4" در 16 قسمت تهيه مي‌شود که دو قسمت آن در 27 و 28 اسفند روي آنتن مي‌رود و ادامه‌ قسمت‌هاي آن نيز با آغاز نوروز 90 از شبکه دو  پخش خواهد شد.


نوشته شده توسط مدیر سایت
آیا تنها هنرنمایی به نمایش به در نیامده ی هنرمند جاودانه ی سینما، خدابیامرز «خسرو شکیبایی» فقید، بالاخره در جشنواره ی فجر امسال به نمایش در خواهد آمد؟

«علیرضا سجادپور» مدیر نظارت ارزشیابی وزارت ارشاد در گفتوگوی امروز با کافه سینما، از حواشی های مختلف جشنواره ی فجر امسال سخن گفت. جشنواره ای که به همان میزان جذابیت، حاشیه ها و اتفاقات عجیب و رنگارنگی را بر خود دیده است و می بیند.

سجادپور در ابتدای سخن در مورد نامه ی بهروز افخمی که نارضایتش در مورد حضور «فرزند صبح» در جشنواره ابراز داشته بود گفت: بنده در جریان دقیق این اتفاق نیستم، ولی حرف درست را آقای مسعود شاهی زدند که گفتند چون تهیه کننده میخواهد فیلم در جشنواره باشد پس فیلم را نمایش خواهیم داد. واقعیت این است که معاونت امور سینمایی و وزارت ارشاد در امور سینمایی اولویت را به تهیه کننده میدهد و ...ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت
نوشته شده توسط مدیر سایت
بهرام عظیمی کارگردان انیمیشن «تهران 1500» در گفتگوی کوتاهی با کافه‌سینما خبر از لغو نمایش فیلمش در جشنواره فجر داد.

 

در روزهای گذشته خبری مبنی بر نمایش 30 دقیقه از فیلم انیمیشن «تهران 1500» در جشنواره فجر منتشر شد. برای کسب آخرین اخبار و اطلاعات در اینباره با بهرام عظیمی تماس گرفتیم؛

«بله، همانطور که در رسانه‌ها اعلام شده بود قرار گذاشته بودیم که 30 دقیقه از فیلم تهران 1500 را در جشنواره فجر به نمایش بگذاریم، حتی هماهنگی‌های نهایی با مسئولین جشنواره و آقای مسعودشاهی هم انجام شده بود و سالن‌های نمایش هم مشخص بود. ولی هفته گذشته تهیه‌کننده فیلم («هادی منبتی»،معاون هنری سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران) گفتند که ترجیحا این اتفاق نیافتد و اجازه نمایش فیلم در جشنواره را ندادند. ایشان معتقدند که کار ساخت فیلم کاملا تمام شود و در همان زمان مراسم افتتاحیه‌ای برای معرفی آن در نظر بگیریم».

عظیمی در ادامه گفت؛ "من هم دوست داشتم نمایش کوتاهی از فیلم را در جشنواره داشته باشیم ولی با این حساب و به خواست تهیه‌کننده، فیلم «تهران 1500» قطعا در جشنواره فجر غایب خواهد بود و نمایشی نخواهد داشت"

بهرام عظیمی اردیبهشت ماه سال 1390 را زمان احتمالی پایان کار این فیلم اعلام کرد.

در انیمیشن «تهران 1500» از كاراكترهای هدیه‌ تهرانی، مهران مدیری، بهرام رادان، گوهر خیراندیش، مهتاب نصیرپور، حبیب رضایی و حسام نواب‌صفوی بهره گرفته شده و این بازیگران نقش‌های خود را دوبله كرده‌اند.

این انیمیشن بلند به كارگردانی بهرام عظیمی و با مشاركت مؤسسه تصویر شهر وابسته به معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مؤسسه نسل اندیشه سبز تهیه خواهد شد.


نوشته شده توسط مدیر سایت

21 فيلم بخش مسابقه فيلم‌هاي اول (نگاه نو) بيست‌ونهمين دوره جشنواره فيلم فجر مشخص شدند.

اين 21 فيلم كه ساخته اول سازندگان‌شان به شمار مي‌روند، عبارتند از:

1-«آخرين سرقت» ساخته پدرام عليزاده

2-«آينه‌هاي روبه‌رو» ساخته نگار آذربايجاني

...ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت

با انتخاب حميد فرخ‌نژاد ـ بازيگر سينما ـ به عنوان برگزيده ويژه منتقدان و نويسندگان سينمايي، مراسم شب اين صنف سينمايي برگزار شد.

در اين مراسم كه شب گذشته ـ 8 بهمن‌ماه ـ در فرهنگسراي ارسباران برگزار شد، فرخ‌نژاد با بيان اين‌كه بنويسيد بالاخره جايزه گرفتم، ادامه داد: خوشحالم اين جايزه را از اصغر فرهادي مي‌گيرم و اين كار مرا سخت‌تر مي‌كند. خوشحال‌ترم از اين‌كه امسال خبر نمايش دو فيلم «به رنگ ارغوان» و «آتشكار» را شنيدم.

مهرزاد دانش، منوچهر محمدي و فرشته طائر‌پور ديگر كساني بودند كه در كنار فرهادي براي اهداي اين جايزه به روي سن حضور داشتند.

...ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت

«محمدرضا فرجي» مدير امور سينماهاي جشنواره فهرست كامل سالن‌هاي سينماي ميزبان بيست‌ونهمين دوره جشنواره فيلم فجر را اعلام كرد.

وي در گفت‌وگويي خبرداد: امسال 35 سالن نمايش با 15232 صندلي در سطح شهر تهران در اختيار جشنواره فيلم فجر قرار گرفته است كه نسبت به سال گذشته رشد چشمگيري داشته است.

وي در ادامه به پراكندگي سالن‌ها در سطح شهر اشاره كرد و گفت: ما از منطقه جنوب تهران درخواست‌هاي زيادي براي اختصاص دادن يك سالن سينما به جشنواره فيلم فجر داشتيم و امسال توانستيم سينما «بهاران» را كه در جنوبي‌ترين منطقه تهران است، به نمايش فيلم‌هاي جشنواره اختصاص دهيم. با اين كار مجبور به حذف يكي از سالن‌هاي نمايش در شرق تهران شديم و تصميم گرفتيم سينما «ناهيد» را حذف كنيم ضمن آن كه در منطقه شرق تهران، سينما شكوفه (سالن اصلي) فيلم‌هاي جشنواره فيلم فجر را به نمايش خواهد گذاشت.ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت

گفتگوی مفصل با بهاره رهنما به بهانه حضور در بخش مسابقه با دو فیلم

 "جرم" و "ورود آقایان ممنوع"بهاره رهنما که با دو فیلم در جشنواره فجر شرکت می‌کند با اشاره به دغدغه‌اش برای بازی در نقش‌های متفاوت تاکید کرد به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فکر نمی‌کند. 


بهاره رهنما که در بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر با بازی در سه فیلم "جرم"، "ورود آقایان ممنوع" و"ما سه نفر" حضور دارد، به این نکته اشاره کرد که بضی از فیلمنامه‌ها هستند که در نگاه اول خوب به نظر می‌آیند اما زمانی که بازیگر وارد ساخت پروژه می‌شود با واقعیت تلخ مواجه می‌شود و متاسفانه متوجه می‌شود آنچه از فیلمنامه تصور می‌کرده است با آنچه در حال ساخت است بسیار متفاوت است او در ادامه صحبت‌های خود با ذکر مثالی چنین عنوان کرد:

"بسیاری از فیلم‌هایی که در حوزه سینمای طنز بازی کردم را کم و یا زیاد دوست دارم اما فیلمی مثل "چارچنگولی" از آن دسته از فیلم‌ها بود که فیلمنامه قابل قبولی داشت اما دراجرا بسیار بود و من به عنوان بازیگر این فیلم حاضر نیستم حتی یک فریم از این فیلم را ببینم."ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت

یکی از کم سر و صدا ترین تولیدات سینمای ایران در استانه جشنواره گرفتار حاشیه شد. خانه پدری جدیدترین اثر کیانوش عیاری به دنبال اصلاحات وارد شده در آستانه خروج از جشنواره فجر قرار گرفته. گویا کیانوش عیاری برای نمایش فیلمش اپیزود اول آن را باید حذف کند و نام فیلمش را تغییر دهد. با توجه به ساختار فیلم حذف این اپیزود غیر ممکن است و کیانوش عیاری به همراه ناجی هنر ( یکی از سرمایه گزاران فیلم) سعی در حل این مشکل دارند . خبرها حاکی از این است که در صورت اصرار اداره نظارت و ارزشیابی به حذف این اپیزود، خانه پدری از جشنواره خارج خواهد شد.

کافه سینما برای پیگیری این خبر با علیرضا سجادپور تماس گرفت که وی حاضر به موضع گیری خاصی نشد. کیانوش عیاری هم به همین ترتیب ترجیح داد در این مورد سکوت کند.


نوشته شده توسط مدیر سایت

جدیدترین اظهارات گلزار را درباره فروش فیلم شیش و بش را منتشر شده است .

به گزارش پارس توریسم، محمدرضا گلزار درباره فروش این فیلم گفته است:

مطمئن باشید که این فیلم حداقل با فروش سه میلیارد تومان در تهران رکورد شکن خواهد بود .

مردم برای تماشای این فیلم حداقل سه روز در نوبت خرید بلیط می مانند.

پس از یک هفته از نمایش فیلم ،کسانی که درانتهای صف خرید بلیط قرار می گیرند ابتدای صف را با دوربین شکاری شاهد خواهند بود .

مردم در سالن سینما آنقدر خنده سر می دهند که لحظه ای از این حالت خارج نمی شوند.

دیالوگها والفاظ این فیلم هیچ لودگی والفاظ جلف ندارد.

و بالاخره مطمئن باشید هیچ فیلمی در نوروز 90توان رقابت با شیش بش را نخواهد داشت.

 

منبع: هفته نامه سینما


نوشته شده توسط مدیر سایت

                                             دانلود تیزر شش نفر زیر باران


نوشته شده توسط مدیر سایت
نوشته شده توسط مدیر سایت
نوشته شده توسط مدیر سایت
نوشته شده توسط مدیر سایت

فیلمهای باقی مانده بخش مسابقه جمعه معرفی می شوند


معرفي سريالي فيلم‌هاي بخش مسابقه سينماي ايران همچنان ادامه دارد.

ديروز نام 4 فيلم ديگر به فهرست آثار حاضر در بخش مسابقه اضافه شدند كه در ميان حضور "اخراجي‌ها 3" ساخته مسعود ده‌نمكي، كمي غافلگيركننده بود.

با اضافه شدن "اخراجي‌ها 3"، "فرزند صبح"، "مصائب چارلي" و "ارتباط خانوادگي" تعداد فيلم‌هاي بخش مسابقه به 20 فيلم رسيد.

روز جمعه 5 فيلم ديگر به فهرست آثار حاضر در بخش مسابقه سينماي ايران اضافه مي‌شود. از "اينجا بدون من" (بهرام توكلي)، "سعادت‌آباد" (مازيار ميري)، "سيب و سلما" (حبيب‌ا... بهمني)، به عنوان گزينه‌هاي جدي حضور در بخش مسابقه نام برده شده است.

در اين ميان غيبت فيلم‌هايي چون "خانه پدري" (كيانوش عياري)، "زندگي با چشمان بسته" (رسول صدرعاملي)، "من مادر هستم" (فريدون جيراني) و "انتهاي خيابان هشتم" (عليرضا اميني) در نوع خود جالب توجه است. 

فيلم‌هايي كه گفته مي‌شود همگي دچار مميزي شده‌اند.

گويا 2 اپيزود از فيلم 5 اپيزودي "خانه پدري" بايد حذف شود. نزديك به 20 دقيقه از "زندگي با چشمان بسته" دچار مميزي شده و اصلاحيه مفصل به فيلم‌هاي "انتهاي خيابان هشتم" و "من مادر هستم" وارد شده است. فيلم جيراني كه كلاً رد شده و فيلم عليرضا اميني براي حضور در جشنواره بايد به جرح و تعديل‌هاي زيادي تن دهد.

اين فيلم‌ها به شكل فعلي، امكان نمايش در بخش نوعي نگاه را نيز ندارند. چنان كه داود رسوليان قائم‌مقام اداره نظارت و عضو هيأت انتخاب جشنواره گفته مميزي دليل حضور فيلم‌ها در بخش نوعي نگاه نيست و فيلم‌هاي بخش مسابقه هم دچار جرح و تعديل‌هايي مي‌شوند.


نوشته شده توسط مدیر سایت
به تازگی کمال تبریزی گفت وگویی با ماهنامه صنعت سینما انجام داده ودر آن روایت جالبی از حضور نیکی کریمی در فیلم «خیابان​های آرام» ارائه داده است . تبریزی دراین مصاحبه گفته : ما قبلا با خانم هدیه تهرانی صحبت کرده بودیم که در آخرین روز ها متوجه شدیم ایشان به دلیل ممنوعیت خروج از ایران نمی توانند ما را همراهی کنند .پس از آن با افراد مختلفی رایزنی کردیم که بهترین شان خانم کریمی بود .در واقع نوع برخورد ایشان بهتر وحرفه ای تر بود .در آن شرایط بحرانی که ما آماده فیلمبرداری بودیم خانم کریمی خیلی جوانمردانه و با سرعت خیلی زیادی جایگزین شد .

این کار گردان سینما درادامه درباره بازی فروتن گفته :اما با آقای فروتن از قبل صحبت کرده بودیم و همکاری باایشان بسیار دلنشین بود . آقای فروتن هم به لحاظ اخلاق حرفه ای و هم به لحاظ بازی فوق العاده بود .تجربه خیلی خوبی باایشان بود وامیدوارم ادامه داشته باشد .


منبع : پارس توریسم

نوشته شده توسط مدیر سایت
نيكي كريمي گفت: خوشحال مي‌شدم اگر پركارترين بازيگر جشنواره‌ي فيلم فجر مي‌بودم،اما اين‌طور نيست. اين بازيگر و كارگردان سينما در پاسخ به اينكه گفته مي‌شود يكي از پركارترين بازيگران جشنواره‌ي امسال هستيد، ادامه داد: فيلمهاي «بيداري» و «خيابان 24» آقايان فرزاد موتمن و سعيد اسدي، مربوط به دو سه سال قبل است كه كار كردم و هم‌اكنون فرصت اكران پيدا كردند.

نيكي كريمي ادامه داد: امسال تنها در يك سكانس از فيلم «جرم» آقاي كيميايي بازي كردم و بيشتر تمركزم بر روي ساخت فيلم خودم بود كه در آن نيز بازي كردم، البته آبان ماه امسال در فيلم «خيابان‌هاي آرام» آقاي تبريزي نيز حضور داشتم. اين بازيگر در پايان گفت: هم اكنون سخت درگير آماده شدن، فيلمم «سوت پايان» هستم.


منبع : ایسنا

نوشته شده توسط مدیر سایت
حبيب رضايي به عنوان مشاور امور بازيگران در فيلم سينمايي «بغض» اولين فيلم سينمايي رضا درميشيان حضور خواهد داشت. سيد غلامرضاموسوي تهيه‌كننده فيلم سينمايي «بغض» ضمن اعلام خبر فوق افزود: با پيوستن حبيب رضايي به جمع عوامل اين فيلم انتخاب بقيه عوامل آغاز شده است.

 پيش از اين حضور «تورج اصلاني» به عنوان مدير فيلمبرداري اعلام شده بود.
«بغض» داستاني اجتماعي درباره مهاجرت و به بن‌بست رسيدن جوانان نسل سوم است و تمام صحنه‌هاي آن در كشور تركيه مقابل دوربين خواهد رفت.

رضا درميشيان روزنامه‌نگار و دستيار داريوش مهرجويي و فريدون جيراني، پيش از اين چندين فيلم كوتاه و مستند را كارگرداني كرده است.

درميشيان اين روزها به عنوان مدير نمايش «درس» به كارگرداني داريوش مهرجويي مشغول است كه قرار است بلافاصله پس از جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر در تماشاخانه ايرانشهر به روي صحنه برود.

نوشته شده توسط مدیر سایت


فيلمبرداري با مريلا زارعي و فرهاد اصلاني شروع شد

فيلمبرداري فيلم سينمايي «خرس» به كارگرداني خسرو معصومي با بازي مريلا زارعي و فرهاد اصلاني در استان مازندران شروع شد. جواد نوروزبيگي تهيه‌كننده اين فيلم سينمايي در اين باره گفت: روز دوشنبه 4 بهمن ماه فيلمبرداري در منطقه‌اي از استان مازندران شروع شد و مريلا زارعي و فرهاد اصلاني بازيگراني بودند كه جلوي دوربين رفتند.
وي افزود: روز شنبه 9 بهمن ماه نيز «پرويز پرستويي» بازي‌اش را در اين پروژه آغاز خواهد كرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت
اعلام اسامي 4‌ فيلم از بخش سوداي سيمرغ جشنواره فجر؛
«اخراجي‌ها3» و «فرزند صبح» به جمع فيلم‌هاي بخش مسابقه اضافه شدند

بر اين اساس حضور فيلم‌هاي زير نيز در بخش مسابقه جشنواره (سوداي سيمرغ) اعلام شد:

1- «اخراجي‌ها 3» به كارگرداني مسعود ده‌نمكي
2- «ارتباط خانوادگي» به كارگرداني نادر مقدس
3- «مصائب چارلي» به كارگرداني عليرضا سعادت‌نيا

4- «فرزند صبح» به كارگرداني بهروز افخمي

با احتساب اين آثار، تعداد فيلم‌هاي بخش مسابقه سينماي ايران به 20 رسيد. پيش‌تر نيز اسامي 16 فيلم سينمايي اين بخش از جمله آسمان محبوب (داريوش مهرجويي)، راه آبي ابريشم (محمدرضا بزرگ نيا)، 33 روز (جمال شورجه)، جدايي نادر از سيمين (اصغر فرهادي)، گزارش يك جشن (ابراهيم حاتمي كيا)، گلوگاه شيطان (عمليات سكوت) (حميد بهمني)، خاك و آتش (مهدي صباغ زاده)، آلزايمر (احمدرضا معتمدي)، آقايوسف (علي رفيعي)، ورود آقايان ممنوع (رامبد جوان) ، گلچهره (وحيد موسائيان)، سيزده 59 (سامان سالور)، خيابان‌هاي آرام (كمال تبريزي)، پايان‌نامه (حامد كلاهداري) جرم (مسعود كيميايي) و يه حبه قند (سيدرضا ميركريمي) اعلام شد.

اسامي فيلم‌هاي ديگر بخش مسابقه سينماي ايران متعاقبا اعلام خواهد شد و هنوز فهرست بخش مسابقه قطعي نشده است.

بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر از تاريخ 16 تا 26 بهمن‌ماه به دبيري «مهدي مسعودشاهي» در تهران برگزار مي‌شود.
نوشته شده توسط مدیر سایت
کافه سینما:

صدرعاملی به خبرنگار ما گفت: «یکی از معاونان وزیر به نام اقای "حبشی" فیلم مرا دید و دستور داد فیلم بنده هرجور شده باید توقیف شود!» سجادپور: «ما اصلا بین معاونان وزیر فردی به اسم حبشی نداریم! حبشی داریم ها! اما معاون وزیر نیست!» +متن کامل بحث.


...ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت
مراسم معرفی نامزدهای جوایز اسکار دقایقی پیش برگزار شد و فهرست کامل نامزدان این جوایز را  بخوانید.ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت

 محمدرضا شفيعي كه تهيه‌كنندگي مجموعه تلويزيوني «وضعيت سفيد» را برعهده دارد، گفت: آقاي پورعرب سرصحنه سريال «وضعيت سفيد» دچار ضعف جسماني شد و بلافاصله به بيمارستان منتقل شد.

وي ادامه داد: آزمايشات به طور كامل از ايشان انجام شده و تمام شايعات پيرامون شدت بيماري آقاي پورعرب و بستري شدن ايشان در بخش‌هايي نظير آي‌سي‌يو و سي‌سي‌يو كذب محض است و ايشان با بستري شدن در بخش عمومي بيمارستان، پس از بهبود حال‌شان مرخص مي‌شوند.

طي روزهاي گذشته اخباري مبني بر وخامت حال ابوالفضل پورعرب در رسانه‌ها منتشر شد و در اين اخبار آمده بود كه اين بازيگر در بخش سي‌سي‌يو بستري است. آخرين فعاليت «ابوالفضل پورعرب» حضور در مجموعه تلويزيوني «وضعيت سفيد» به كارگرداني «حميد نعمت‌الله» است.


نوشته شده توسط مدیر سایت

 

 

معرفی فیلم سینمایی شش نفر زیر باران

با بازی:محمدرضا گلزار,آناهیتا نعمتی,آتیلا پسیانی,سارا خوئینی ها و با حضور نیکی کریمی,خاطره حاتمی,مهران رجبی و گوهر خیراندیش.


کارگردان:علی عطشانی
تهیه کنندگان:مجید کریمی,سید محسن طباطبایی پور


مجری طرح:مجید کریمی
مدیر تولید:عبدالرضا شهباززاده
مدیر فیلمبرداری:مرتضی هدایی
طراح صحنه و لباس:پیام فروتن
تدوین:شاهین یار محمدی
مشاور رسانه ای:بیتا موسوی

خلاصه داستان:در پی سرقت از یک جواهر فروشی محمدرضا گلزار ستاره سینما گروگان گرفته می شود و...نوشته شده توسط مدیر سایت

عبدالرضا كاهاني كه ساخته آخرش «اسب حيوان نجيبي است» در بخش خارج از مسابقه جشنواره فجر انتخاب شده در نامه‌اي خطاب به مدير كل اداره نظارت و ارزشيابي براي حضور فيلمش در جشنواره سه شرط گذاشت.

در اين نامه كه كاهاني آنرا اختصاصا در اختيار بخش سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) قرار داده خطاب به سيد عليرضا سجادپور آورده است:« يادتان هست دو هفته پيش گفتيد " اسب حيوان نجيبي است " را سريع برسان، چون جزو فيلم‌هايي است که تنور جشنواره را گرم مي‌کند!؟ و من در جواب گفتم مگر فيلم من بخاري است!؟ حتما يادتان رفته. شما اساسا آن چه را به نفع‌تان نيست يادتان مي‌رود. براي همين از اين پس حرف‌هايم را مکتوب و از طريق رسانه‌ها مطرح مي‌کنم.

...ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت
به نقل از روابط عمومي بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر، تعدادي ديگر از فيلم‌هاي بخش مسابقه سينماي ايران (سوداي سيمرغ) جشنواره فيلم فجر اعلام شد و اسامي فيلم‌هاي ديگر اين بخش نيز متعاقبا، اعلام خواهد شد.
بر اين اساس، اين 5 فيلم عبارتند از:
1- 1359 (سامان سالور)
2- خيابان‌هاي آرام (كمال تبريزي)
3- پايان‌نامه (حامد كلاهداري)
4- جرم (مسعود كيميايي)
5- يه حبه قند (سيدرضا ميركريمي)
تاكيد بر اين نكته ضروري است كه اين فهرست قرار است تكميل شود و فهرست نهايي به شمار نمي‌آيد.
پيش‌تر نيز اسامي 11 فيلم آسمان محبوب، راه آبي ابريشم، 33 روز، جدايي نادر از سيمين، گزارش يك جشن، عمليات سكوت، خاك و آتش، آلزايمر، آقايوسف، ورود آقايان ممنوع و گلچهره به عنوان سري اول فيلم‌هاي بخش مسابقه اعلام شده بود و با فيلم‌هاي اعلام شده جديد، جمع‌ اين فيلم‌ها به 16 فيلم رسيده است.
بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر از تاريخ 16 تا 26 بهمن‌ماه به دبيري «مهدي مسعودشاهي» در تهران برگزار مي‌شود.

نوشته شده توسط مدیر سایت

فيلمبرداري فيلم سينمايي «دختر شاه پريون» به كارگرداني كامران قدكچيان 30 دي‌ماه به پايان رسيد و تحويل دبيرخانه جشنواره فيلم فجر شد.
بر اساس اين گزارش، موسيقي فيلم توسط يحيي سپهري‌شكيب ساخته شده و حسين ابوالصدق در استوديو آواي نفس صداگذاري و ميكس فيلم را انجام داده است.
در خلاصه داستان فيلم سينمايي «دختر شاه پريون» آمده است: مردي ثروتمندي در يك تصادف به جاي دزد و جيب‌بر وارد خانه دختر شاه پريون مي‌شود و گرفتاري‌هايي برايش پيش مي‌آيد.
عوامل اين فيلم عبارتند از كارگردان: كامران قدكچيان، تهيه كنندگان: عبدالله عليخاني و حسين فرحبخش، نويسنده فيلمنامه: احمد رفيع‌زاده، مديرفيلمبرداري: كاميار فاروقي، طراحي چهره‌پردازي: عبدالله اسكندري، تدوين: مستانه مهاجر، صدابردار همزمان: بابك اخوان، طراح صحنه و لباس: نازي پرتوزاده، برنامه‌ريز و دستيار اول كارگردان: علي افشين‌راد، اجراي چهره‌پردازي: مسعود افشار، سارا نوري‌جاه، عكاس: سيامك قدكچيان، مدير تداركات: حميد پرهيز، جانشين توليد: پيمان حميدي، مديرتوليد: حسين فرحبخش، محصول موسسه سينماي پويا فيلم.
بازيگران: رامبد جوان، نيوشا ضيغمي، عليرضا خمسه، نازنين كريمي، مهران رجبي، سعيد چنگيزي، مريم سلطاني، فرناز احمدي و شاه‌علي سرخاني.


نوشته شده توسط مدیر سایت

محمد علي طالبي فيلم سينمايي «باد و مه» را از جشنواره فيلم فجر خارج کرد.

اين کارگردان كه براي حضور اين فيلم در دو بخش مسابقه سينماي ايران و بين‌الملل جشنواره بيست و نهم فرم پر کرده بود در گفتگو با خبرنگار بخش سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اعلام اين خبر گفت: عليرغم اينکه به جشنواره هميشه علاقمند بودم، اما امسال ترجيح مي‌دهم در اين فستيوال حضور نداشته باشم.

وي در توضيح بيشتر درباره بيرون کشيدن فيلمش از جشنواره اظهار كرد: متاسفانه به دليل عملکرد غير حرفه‌اي هيات انتخاب جشنواره طي روزهاي گذشته، ديگر علاقه‌اي به نمايش فيلمم در هيچکدام از بخش‌هاي اين فستيوال ندارم.

فيلم سينمايي «باد و مه» با نام قبلي «دوباره پروازه كن» داستان كودكي را روايت مي‌کند كه در دوران جنگ تحميلي بر اثر بمباران مادر خود را از دست داده و بر اثر اين انفجار كرو لال شده است .

«باد و مه» اقتباسي وفادارانه از كتاب «تابستان و غاز سفيد» نوشته مژگان شيخي است. اين فيلم چندي قبل در بخش کودک جشنواره بين المللي برلين با عنوان نماينده ايران پذيرفته شده و قرار است اواخر بهمن در اين رويداد به نمايش درآيد.


نوشته شده توسط مدیر سایت

تهمينه ميلاني گفت: من اصلا فرم حضور در جشنواره‌ي فيلم فجر را پر نكرده‌ام.

اين كارگردان كه فيلم آخرش «يكي از ما دو نفر» در بخش «نوعي‌نگاه» جشنواره‌ي فيلم فجر انتخاب شده است، در گفت‌وگو با خبرنگار بخش سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: من اصلا متقاضي حضور در جشنواره نبودم و نمي‌دانم چرا اسم فيلمم در ميان آن آثار اعلام شده، قرار دارد.


نوشته شده توسط مدیر سایت
پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر از بامداد پنجم بهمن‌ماه آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علاقمندان به خرید این بلیت‌ها می‌توانند از اولین ساعات بامداد فردا سه‌شنبه، بامراجعه به پایگاه اینترنتی جشنواره fajrfestival.ir و سامانه پیش‌فروش بلیت، نسبت به خرید بلیت‌های مورد نظر خود اقدام کنند.

در راستای سیاست‌های دولت خدمتگزار و در جهت تأمین رفاه حال مخاطبان سینمای ایران، امسال قیمت بلیت‌های جشنواره افزایش نیافته است. بلیت‌های جشنواره در بخش مسابقه سینمای ایران هر قطعه چهار هزار تومان، مسابقه بین‌الملل هر قطعه سه هزار تومان و مسابقه آثار ویدیویی هر قطعه دو هزار تومان ارائه می‌شود.

بلیت‌های خریداری شده توسط مخاطبان روزهای نهم و دهم بهمن‌ماه در سینما فلسطین تهران تحویل خواهد شد. در این دو روز همچنین دانشجویان می‌توانند برای تحویل بلیت‌های خود اقدام کنند. امسال در بخش مسابقه سینمای ایران 20 درصد تخفیف و در بخش‌های بین‌الملل و دیگر بخش‌ها ، 50 درصد برای دانشجویان لحاظ شده است.

نمایندگان سازمان‌ها و نهادها می‌توانند روزهای یازدهم و دوازدهم بهمن‌ماه برای تهیه بلیت‌های مورد نظر خود به سینما فلسطین مراجعه کنند. بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از 16 تا 26 بهمن‌ماه به دبیری مهدی مسعودشاهی در تهران برگزار می‌شود.


نوشته شده توسط مدیر سایت

 به نقل از روابط عمومي اين پروژه ، محمد شايسته اعلام كرد: فيلمبرداري «شيش وبش» طي 50 روز ودر 44 جلسه انجام شد و براي رساندن فيلم به جشنواره و ارتقا كيفي فيلم تدوين همزمان توسط «مستانه مهاجر» آغاز شد.
وي ادامه داد: هم اكنون مراحل صداگذاري توسط «ايرج شهزادي» رو به اتمام است و به زودي ساخت موسيقي آغازخواهد شد.
«شيش و بش» يك كمدي موقعيت است كه براساس فيلمنامه‌اي از محمد رضا گلزار و بازنويسي پيمان قاسم‌خاني و خشايار الوند به عنوان نخستين فيلم سينمايي بهمن گودرزي ساخته شد.
محمدرضا گلزار،امين حيايي،آنا نعمتي، بيتا فرهي،ميرطاهر مظلومي، شهنام شهابي،تانياجوهري و رضا رشيدپور از بازيگران اصلي «شيش وبش» هستند.
اين فيلم روايت برخي از انسانهاست كه مي‌انديشند بسيار زرنگ‌اند اما در اين وادي خبر ندارند كه آدم‌هاي زرنگ هميشه دو جفت كفش پاره مي كنند.«شيش و بش» فيلمي است درباره دنياي رفاقت.
عوامل توليد اين فيلم عبارتند از:
كارگردان: بهمن گودرزي/ مدير فيلمبرداري: حسن كريمي/ نويسنده:محمد رضا گلزار/ بازنويسي:پيمان قاسم‌خاني، خشايار الوند/ طراح صحنه:آيدين ظريف/ طراح چهرپردازي:ايمان اميدواري / تدوين:مستانه مهاجر/ صدابردار: بابك اردلان / مدير توليد: مجيد اماني‌زاده / عكاس: امير عابدي/ برنامه‌ريز: ماهان دريايي / دستياراول كارگردان: مهدي قپاني / منشي صحنه:سميرا برادري / گروه كارگرداني: علي نوابي، محمد خان علي‌زاده/ دستيار اول فيلمبردار: همايون قرباني / گروه فيلمبرداري: احسان رفيعي‌جم، علي رمضاني، اكبر گودرزي، سهيل ملكي، مهدي رجبي/ اجراي گريم : هادي هاشمي، فرناز انصار/ گروه صحنه و لباس: رضا عسگرخاني، وحيده حيدري، حميد رضا پربها / تصويربردار پشت صحنه: فرشيد احساني‌فرد/ گروه توليد و تداركات : حميد رضا سلطانيان، عبدالرضا سعيدي، سيدكاظم قاضي /خدمات: مجتبي آژنگ، محسن رضازاده / مجري طرح: محمد شايسته/ تهيه كننده:مرتضي شايسته/ محصول هدايت فيلم 1389.


نوشته شده توسط مدیر سایت
بخش جدید نوعی نگاه به جشنواره بیست و نهم فیلم فجر اضافه شد.

به گزارش خبرگزاری سینمای ایران به نقل از روابط عمومی جشنواره بیست و نهم فیلم فجر، امسال در بخش جدید "نوعی نگاه" نیز تعدادی فیلم‌ ایرانی به ‌نمایش درمی‌آیند که متعاقبا ویژگی های این بخش اعلام می شود. این درحالی است که تاکنون حضور فیلم‌های قصه پریا (فریدون جیرانی)، یکی از ما دو نفر (اصغر فرهادی)، مرهم (علیرضا داوودنژاد)، کوچه ملی (مهرشاد کارخانی)، پرتقال خونی (سیروس الوند)، اسب حیوان نجیبی است (عبدالرضا کاهانی) در این بخش قطعی شده و اسامی سایر فیلم‌های این بخش نیز متعاقبا از طریق روابط عمومی جشنواره اعلام خواهد شد.

تاکید بر این نکته ضروری است که این فهرست قرار است تکمیل شود و فهرست نهایی به شمار نمی‌آید.

بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از تاریخ 16 تا 26 بهمن‌ماه به دبیری "مهدی مسعودشاهی" در تهران برگزار می‌شود.


نوشته شده توسط مدیر سایت
روابط عمومي بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر، تعدادي از فيلم‌هاي بخش مسابقه سينماي ايران (سوداي سيمرغ) جشنواره فيلم فجر پس از 4 هفته كار شبانه‌روزي هيئت انتخاب اين دوره جشنواره و بازبيني بيش از 90 فيلم رسيده متقاضي حضور در اين بخش، اعلام شد و اسامي فيلم‌هاي ديگر اين بخش نيز متعاقبا، اعلام خواهد شد.

بر اين اساس، 11 فيلمي كه تاكنون حضورشان در بخش مسابقه جشنواره بيست و نهم فيلم فجر قطعي شده است، عبارتند از:

1-آسمان محبوب (داريوش مهرجويي)

2-راه آبي ابريشم (محمد بزرگ‌نيا)

3-33 روز (جمال شورجه)

4-جدايي نادر از سيمين (اصغر فرهادي)

5-گزارش يك جشن (ابراهيم حاتمي‌كيا)

6-عمليات سكوت (حميد بهمني)

7-خاك و آتش (مهدي صباغ‌زاده)

8-آلزايمر (احمدرضا معتمدي)

9-آقايوسف (علي رفيعي)

10-ورود آقايان ممنوع (رامبد جوان)

11-گلچهره (وحيد موسائيان)

تاكيد بر اين نكته ضروري است كه اين فهرست قرار است تكميل شود و فهرست نهايي به شمار نمي‌آيد.

بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر از تاريخ 16 تا 26 بهمن‌ماه به دبيري «مهدي مسعودشاهي» در تهران برگزار مي‌شود.


نوشته شده توسط مدیر سایت
مجموعه سیزدهم سریال "قهوه تلخ" به کارگردانی مهران مدیری از 6 بهمن ماه در سراسر کشور پخش می شود.

در خلاصه این داستان آمده:

بولوتوس که برگزاری کلاس های سواد آموزی توسط مستشار را به نفع خود نمی داند، به فکر توطئه ای است که مستشار را از ادامه کار منصرف کند. در نتیجه کاری می کند که قیصر السلطنه با مستشار ازدواج کند...


نوشته شده توسط مدیر سایت
بهنوش بختیاری بازیگر سینما و تلویزیون در سریال چهار چرخ به کارگردانی اصغر نعیمی حضور خواهد اشت.

او در این سریال ایفاگر نقش شیرین است که دانشجو است و نقش پدر و مادر او را حمید لولایی و مریم امیر جلالی به عهده دارند.

این مجموعه مانند کارهای قبلی بختیاری از مضمونی طنز برخوردار است و تهیه کنندگی آن را نیز محمد رضا شفیعی به عهده دارد.

بختیاری در جشنواره فیلم فجر امسال با 4 فیلم بازگشت به آینده، فرش قرمز، آژانس ازدواج و اخراجی ها 3 حضور دارد.
نوشته شده توسط مدیر سایت
هنوز شک و شبهه های زیادی درباره حضور فیلم جدید اصغر فرهادی در جشنواره وجود دارد

 

_محمود کلاری(فیلمبردار): پس از نزدیک به سی سال حضورم در سینما و فیلم برداری بیش از پنجاه فیلم بلند داستانی این برای اولین بار بود که تحت تاثیر حسی پاره ای از صحنه های فیلم ناگزیر از قطع فیلمبرداری شدم! این واکنش ناخواسته از ناحیه فیلمبردار با سابقه ای مثل من اتفاقی بی سابقه در سینما است.

...

ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت
سامان استرکی کارگردان فیلم سینمایی "صندلی خالی" با گلایه از شیوه عرضه نسخه سی دی فیلم در شبکه نمایش خانگی، این فیلم را قربانی این شیوه پخش دانست.

سامان استرکی درباره عرضه فیلم "صندلی خالی" در شبکه نمایش خانگی به خبرنگار مهر گفت: من پیش از هر چیز از دوستان و همکارانی که در این پروژه به من کمک کردند تشکر می‌کنم و از آنها عذر می‌خواهم. دوستانی که دستمزدهای اندکی گرفتند و از دستمزدهای کلان چشم پوشی کردند تا در این فیلم مقابل دوربین بروند.

وی ادامه داد: دوستان من در سرمای زیر صفر آن روزهای تهران در این فیلم با من همکاری کرده و تلاش کردند این تجربه به ثمر برسد، آنها وسواس من برای ساخته شدن این فیلم را تحمل کردند. متاسفم که حاصل همه آن تلاش‌ها نسخه نازلی است که با نام "صندلی خالی" به شبکه نمایش خانگی آمده است. این آخرین مرحله از مراسم تدفین فیلم بود، عرضه "صندلی خالی" در شبکه نمایش خانگی سنگ قبر این پروژه بود.ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت

مهري وداديان همچنان در بخش آي‌سي‌يو بيمارستان بي‌هوش است.

دختر اين بازيگر سينما، تئاتر، تلويزيون با اعلام اين خبر گفت: مشكل ريه مادرم شديد است و همچنان هوشياري خيلي كمي دارد و در زير دستگاه به سر مي‌برد و پزشكان هم جواب مشخصي از وضعيت او به ما نمي‌دهند.

وي افزود: متاسفانه كسي پيگير وضعيت مادرم نيست و جاي دلگرمي به ما نداده است، در حاليكه مهري وداديان تنها مادر من نيست و مادر يك ملت است.

اين بازيگر از يكشنبه گذشته به دليل عفونت شديد ريه بالا بودن قند خون و نارسايي قلبي در بيمارستان «سجاد» بستري شده است.

 

منبع: ايسنا


نوشته شده توسط مدیر سایت

برخی سایت‌های خبری امروز خبری را مبنی بر توقیف هر دو فیلم فریدون جیرانی -قصه پریا و من مادر هستم- مخابره کردند خبری که در ادامه مصاحبه مهرشاد کارخانی درباره توقیف فیلم کوچه ملی باعث تعجب علاقه مندان سینما شد .برای پیگیری این اخبار با علیرضا سجادپور تماس گرفتیم تا صحت و سقم این اخبار را جویا شویم.

سجادپور در این گفتگو در ابتدا خبر توقیف هر دو فیلم جیرانی را به شدت تکذیب کرد و این خبر را اساسا بی پایه دانست. وی بازهم بر صحبت های چند روز پیشش با کافه سینما تاکید کرد: تا این لحظه هیچ فیلمی توقیفی و مشکل داری در جشنواره نداشته ایم. سجاد پور در ادامه ضمن تکذیب صحبت های مهرشاد کارخانی مبنی بر توقیف فیلمش گفت: نمی شود که هر فیلمی خارج از بخش مسابقه قرار می گیرد را توقیفی بخوانیم. نزدیک نود فیلم به دست ما رسیده بدین ترتیب با اعلام فیلم های بخش مسابقه آیا ما 60 فیلم توقیفی داریم؟ بنده علاقه و اشتیاق فیلمسازان به حضور فیلمهایشان در بخش مسابقه جشنواره فجر را تحسین می کنم. اما ما اعلام کرده ایم هر فیلمی فرم حضور در جشنواره را پر کند اولویت اکران در اکران سال آینده را خواهد داشت.


نوشته شده توسط مدیر سایت
اين روزها اخبار مرتبط با فيلمساز صاحب‌‌نام سينماي ايران، داريوش مهرجويي زياد شنيده مي‌شود. سال گذشته از او 2 كتاب منتشر شد كه اولي ترجمه «جهان هولوگرافيك» بود و دومي نگارش رماني به نام «به خاطر يك فيلم بلند لعنتي». سپس يكي از اپيزودهاي «طهران‌ تهران» را كارگرداني كرد كه نوروز امسال در سينماها اكران شد. بعد از مدتي او در سكوت كامل خبري 2 فيلم ساخت كه اين 2 را در جشنواره پيش‌رو شاهد خواهيم بود. اولي به نام «همدان» مستندي است درباره اين شهر باستاني و دومي «آسمان محبوب» فيلمي است با بازي ليلا حاتمي، علي مصفا و ماني حقيقي كه مهرجويي آن را به سفارش سيمافيلم ساخت، اما اين كارگردان بزرگ پس از فراغت از ادبيات و سينما بيكار نشد و تمرين نمايشي با نام «درس» را آغاز كرده‌است. بازيگران اصلي اين نمايش امير جعفري و طناز طباطبايي و نادر سليماني هستند كه در بخش ميهمان جشنواره تئاتر فجر حضور خواهند داشت. به اينها بايد ورود «سنتوري» به بازار نمايش خانگي و فروش خوب آن را هم افزود.


نوشته شده توسط مدیر سایت
در حالي كه دو هفته تا شروع اين رويداد مهم باقي مانده، با مروري بر فيلم‌هاي احتمالي حاضر در جشنواره 29 فيلم فجر مي‌توان گفت در بخش پركارترين بازيگر مرد «حامد بهداد» با 6 فيلم و «مصطفي زماني» با 5 فيلم و در بخش پركارترين بازيگر زن «نيكي كريمي» با 5 فيلم در بيست و نهمين دوره جشنواره فيلم فجر حضور دارند. 

اسامي بازيگران مرد و زن حاضر در اين دوره جشنواره فجر به همراه فيلم‌هاي آن به شرح زير است:

...ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت
به نقل از ورایتی، در حالی که فیلمهایی چون «زیبا» از مکزیک، «خارج از قانون» از الجزایر و «زندگی، فراتر از همه چیز» از آفریقای جنوبی به دور بعد راه یافته اند، فیلم تایلندی «عمو بونمی که می تواند زندگی گذشته خود را بیاد بیاورد» برنده نخل طلای کن و «از خدایان تا بشر» از فرانسه، از جمله فیلمهای شاخص جامانده از رقابت اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان هستند.

فیلم «بدرود بغداد» که نماینده ایران و توسط مهدی نادری ساخته شده بود، از فهرست نامزدهای بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی‌‌زبان حذف شد.ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر سایت
نوشته شده توسط مدیر سایت
در سريال «پايتخت» كه از 28 دي‌ ماه در شمال كشور كليد خورده است، بازيگراني نظير محسن تنابنده، ريما رامين‌فر، عليرضا خمسه و احمد مهران‌فر ايفاي نقش مي‌كنند و در حال حاضر در ساري مقابل دوربين امير معقولي رفته‌اند.

هم‌چنين تا روز دوشنبه ـ‌ چهارم بهمن‌ماه ـ تصويربرداري اين سريال در ساري ادامه خواهد داشت.

قرار است «پايتخت» در ايام نوروز از شبكه‌ي اول سيما به روي آنتن برود. اين سريال از يك مضمون اجتماعي برخوردار است و در ارتباط با خانواده‌اي است كه قبل از تحويل سال نو تصميم‌ مي‌گيرند به تهران مهاجرت كنند و در هنگام ورود به پايتخت با مشكلاتي مواجه مي‌شوند.

عواملي كه در اين سريال سيروس مقدم را همراهي خواهند كرد، عبارتند از:

نويسنده: محسن تنابنده، تهيه‌كننده: الهام غفوري، مدير توليد: سيد رسول سيد‌حاتمي، جانشين توليد: محمود اتحادي، دستيار اول كارگردان و مدير برنامه‌ريزي: بهروز نيك‌نژاد، برنامه‌ريز: فهيمه كمالي، منشي صحنه: ليلا مقري، مدير تصوير‌برداري: امير معقولي، طراح گريم: مجيد اسكندري، طراح صحنه و لباس: آرزو غفوري، صدابردار: سيد سعيد احمدي، عكاس: پريسا افخمي.


نوشته شده توسط مدیر سایت


«ابوالفظل پورعرب» ستاره دهه هفتاد سینمای ایران در بیمارستان بهمن بستری شد.

سایت 30نماایران آرزوی بهبودی برای این بازیگر می کند.

از شما کاربران هم تقاضا می کنیم تا برای او دعا کنید.


نوشته شده توسط مدیر سایت